Озера і фонтани

Ставок стане улюбленим місцем у вашому саду, незалежно від того чи надасте ви йому геометричну чи збережете його природну округлу форму, встановите в ньому фонтан чи побудуєте водопад. 

  Щоб ставок відповідав вашим уявленням, увагу слід приділити його правильному плануванню і розбивці. Метою нашої фірми якраз і є бажання, допомогти вам в цьому. 

  Садовий ставок — острівець свіжості в оточенні зелені
  Організуйте в вашому садочку місцину для приємних зустрічей і комфортного відпочинку біля води. Численні можливості у створення ставка породжують різноманітні комбінації по величенні, формі і оформленні. Наприклад, річка-ставок може впадати в ставок, прикрашений фонтаном, де живуть рибки. Ви можете поєднати ставок з альпійською гіркою, терасою. А якщо площа вашої ділянки дозволяє, можете зробити собі ставок для плавання або для розведення декоративних риб.


  Рибам — бути чи не бути ?
  Ставок, в якому планується розведення риб, повинен мати глибину не менше 1м. як правило, в ставку з мінімальною глибиною 1м на 1м2 можуть жити рибки максимальною довжиною 25 см. Більші риби (наприклад, японські декоративні) потребують більшої глибини ставка — не менше 1,5 см. При цьому слід враховувати, що риби ростуть і з часом будуть вимагати більшого об’єму. Для орієнтації кожній дорослій рибині потрібно не менше 3 м куб води, щоб вони себе комфортно почували і швидко не забруднювали воду. Важливою складовою є фільтрація та аерація водойми для комфортного, здорового перебування там її мешканців, бо з часом в озерці появляться і тритони і водяні комахи, які теж додадуть певного колориту і створять меленьку екосисткму біля вашого дому.

 Планування: місце, розмір і глибина ставка
 Ставок не повинен находитися в надто відкритому для сонця місці, але не потрібно його будувати під деревами. Шум падаючої води фонтану чи водоспаду можна пом’якшити з допомогою спеціально укладених для цієї мети каменів. Розміри ставка важливі для підтримання біологічної рівноваги в водоймі. Важливо памятати, що за озерцем чи струмком потрібен особливий догляд, щоб в ньому не зароджувалась шкідлива хвороботворна мікрофлора, для цого варто використовувати спеціальне фільтрквальне лбладнання а також дотримуватись певних умов при його проектуванні та будівництві.

 Орієнтовні розміри водойми 

Площа Глибина
3-5 м кв 60-80 см
5-15 м кв 80-100  см
більше 15 м кв 100 і більше

 Незалежно від того, чи хочете Ви створити фонтан, струмок чи водойму для розведення риб — основою завжди буде правильно вибране обладнання, тому плануючи ставок необхідно правильно підібрати насоси і фільтри. Якщо ви хочете встановити освітлення, подумайте заздалегідь про підведення електроживлення і встановлення.